Gdzie na Placu Konesera znajduje się miniatura zamku? Skąd pochodził najdroższy spirytus w Europie? Dla odwiedzających gości 12 czerwca przewodnicy Muzeum Polskiej Wódki przygotowali specjalne wersje zwiedzania. Tego dnia bowiem przypadają trzecie urodziny Muzeum.
Muzeum Polskiej Wódki to przestrzeń, w której prezentowana jest wyjątkowa historia Polskiej Wódki – Chronionego Oznaczenia Geograficznego UE. Muzeum ponownie otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających na początku maja, w formule zgodnej z obowiązującymi wytycznymi GIS. Wraz z otwarciem organizatorzy Muzeum informują o nowościach oraz atrakcjach planowanych w związku ze zbliżającymi się 3. urodzinami tego miejsca.
Od 1952 roku „Trento Film Festival: góry i kultura”, to miejsce prezentacji prac oraz platforma rozważań nad kulturą regionów górskich z różnych stron świata. Celem festiwalu jest nieustanna eksploracja i gotowość do prezentowania zmian w postrzeganiu gór, jak również otaczającej je przygody. Gościem specjalnym tej edycji będzie Grenlandia.
Święta Wielkiej Nocy to czas, w którym szczególnie doceniamy i kultywujemy tradycje. Zdarza się również, że tworzymy nowe rytuały związane z tym okresem. Jednak wystarczy zagłębić się w historię polskiego stołu, aby przekonać się, że świadomie lub nie – czerpiemy ze skarbca staropolskich tradycji. Tę tezę postarają się udowodnić przewodnicy z Muzeum Polskiej Wódki, którzy sporządzili wielkanocny niezbędnik.
Polska Wódka/Polish Vodka chronione oznaczenie geograficzne zostało objęte ochroną na dwóch ważnych rynkach azjatyckich: chińskim i wietnamskim. To wielki sukces naszego narodowego trunku.
Mowa o Muzeum Polskiej Wódki. To oryginalne miejsce ma w swojej ofercie nie tylko zwiedzanie rozbudowanej ekspozycji, poświęconej historii Polskiej Wódki, która wpisana jest na listę Chronionych Oznaczeń Geograficznych UE. Oferta obejmuje również spotkania w formie warsztatów czy wykładów.